ФК „Брацигово“ потопи „Марица“ в Белово с четири безответни гола

На 26 октомври се състоя футболната среща между отборите на ФК „Брацигово“ и ФК „Марица“ Белово от А областна футболна група. Резултата от двубоя – 4:0.

Четвърта победа като гост за есента постигна ФК Брацигово. На 22 ноември на градския стадион в Белово в среща от предпоследния кръг на есенния дял от „А“ ОФГ се състоя срещата между тимовете на ФК Марица (Белово) и ФК Брацигово. Гостуващият отбор започна да доминира в срещата от първата минута на срещата. Още в първите минути Брацигово достигна до голови опасности пред вратата на Марица, но Дончо Асенов и Ангел Манов пропуснаха да открият резултата.

Домакините също имаха изгодни положения за гол, но намесите на Станислав Шеров-Иларио обезвериха нападателите на Марица. И въпреки пропуснатите положения, Брацигово поведе напред в резултата чрез Дончо Асенов-Мечо, не след дълго и удвои преднината си чрез многоходова комбинация, накрая завършена от Пейчо Малинов с техничен и премерен удар от границата на наказателното поле. Така на почивката гостите водеха с 2:0. Второто полувреме брациговци заиграха още по настървено и стигнаха до нови два гола на влезлите като резерви Красимир Гочев и ветерана Иван Бекриев. Гостуващият тим направи и доста пропуски през това полувреме и пропусна възможността да направи победата си още по изразителна. Така Брацигово се завърна на победния път с красива и убедителна игра. В последния кръг Брацигово приема тима на ФК Тракия (Пазарджик).