Брацигово с класика срещу Марица

Сухата мрежа на брациговци придължава вече 360 минути1610894_946056658760105_934574068568649493_n-11

Във вторник, в среща от отложен 17 кръг на пролетния полусезон ФК Брацигово прие гостуващия тим на ФК Марица (Огняново) на стадиона в село Исперихово. Брациговци, окрилени от добрите резултати през последните мачове започнаха доста динамично двубоя като само късметът спаси гостите от ранно попадение. Атаките се редуваха една след друга пред вратата на Марица. Но в крайна сметка закономерното се случи и ФК Брацигово поведе в резултата чрез Дончо Асенов-Мечо. Минути след това отново същият реализира след недоразумение в защитата на гостите и настойчивата игра в нападение на Борис Благоев-Фиго.

Второто полувреме не изглеждаше по много по различен начин от първото – Брацигово атакуваше ожесточено, а гостуващият отбор се защитаваше с всякакви приоми. Но така и не съумя да спре устрема на брациговци, които стигнаха до класически резултат в мача чрез гол, дело на юношата Димитър Грънчаров.

До края на мача Брацигово имаше още доста възможности да покачи резултата, но така и не успя, докато възрастния отбор на Марица успя все пак да отправи единствения си точен удар във вратата на Станислав Шеров в самия край на мача. Брацигово отново потвърди за изключителната форма, в която се намира и в съботния ден ще посрещне гостите от Шипка (Драгор) в Исперихово от 16:00 часа.