ФК Брацигово победи с 4:0 Тракиец в Главиница

10984265_444233732398955_8825654298476468277_n

Продължава безапелационното представяне на тима от родопския град, който в трети пореден мач тази пролет не допусна гол и взе чиста победа над съперниците си. На 28 март 2015 тимът на ФК Тракиец (Главиница) прие на стадион „Йордан Панчев“ намиращия се в отлична форма отбор на ФК Брацигово в мач от 20 кръг на „А“ ОФГ. Срещата започна при засилен интерес от страна на домакините. В първите минути на мача Тракиец опита да осъществи очаквания домакински натиск, но отборът на Брацигово се справи отлично и не позволи на домакините да осъществят това си предимство и след 20-на минути по-активният отбор на гостите излезе напред в резултата чрез Дончо Асенов-Мечо, който буквално разстреля вратаря на домакините за 1:0.

До края на полувремето Брацигово пропусна няколко добри възможности да увеличи преднината си, а съдията в мача остави отборите с по 10 души след разправия между двама противникови състезатели. За гостите изгонен бе Цветан Панайотов, който се изправи срещу бившия си тим, който напусна през зимната пауза, а за домакините по-рано в съблекалнята се прибра Димитър Халачев.

През второто полувреме Тракиец се опита да възстанови изоставането си с гол пасив, но вместо това получи втори такъв дело на Борис Благоев-Фиго, който се разписа за 2:0. След втория гол домакините рухнаха и психически и физически и брациговци стигнаха до две нови попадения чрез Марин Ангелов и оформиха крайното 4:0 в своя полза. Така през пролетния полусезон отборът на ФК Брацигово затвърди отличната форма в която се намира и постигна убедителна трета поредна победа и втора с резултат 4:0.

В мач от отложения 17 кръг на 31 март, вторник от 17:00 часа ФК Брацигово приема в Исперихово тима на Марица (Огняново) и ще търси нова чиста победа.