Брацигово откри новия стадион с победа над Сарая с 2:0

Брациговци взеха втора победа за сезона с два безответни гола при завръщането си у дома

ФК Брацигово откри стадиона с 2:0 над ФК Сарая

При перфектна организация, слънчево време и публика от над 400 души ФК Брацигово победи ФК Сарая с 2:0 в мач от втори кръг за първенството на „А“ ОФГ Пазарджик в първи официален мач на обновения стадион „Христо Гюлеметов – Бонбона“. Срещата започна с едноминутно мълчание, която дикторът на стадиона обяви в памет на Георги Михайлов – Бунара и целият стадион притихна, а зрителите станаха прави, за да си спомнят за него. Гостите от ФК Сарая излязоха на терена със своя резервен втори зелен екип вместо синия, спазвайки новото правило в аматьорския футбол, а именно гостите да сменят екипа спрямо домакините. ФК Брацигово излезе със своя традиционен синьо-червен екип.

В началните минути на мача гостите от Сарая взеха инициативата и започнаха да атакуват домакинската врата. На три пъти те бяха спирани от засади. След десетина минути брациговци овладяха топката и средата на терена и създадоха интересни положения пред противниковата врата. Първо Цветан Панайотов направи хубав пробив по крилото отляво и центрира, но вратарят на гостите предотврати опасността. Минути по-късно Гриша Иванов с глава опита да открие резултата, но високият страж на гостите хвана топката. След това Дончо Асенов – Мечо получи топката сам срещу вратаря, но се засуети и не успя да отбележи най-чистото положение до момента. След корнер и пряк свободен удар, изпълнени от Панайотов домакините натиснаха съперника си в неговото наказателно поле, но не стигнаха до попадение.

Сарайци застрашиха вратаря им веднъж след хубаво изпълнен пряк свободен удар от капитана на ФК Сарая Емил Йорданов. Последваха още две маркирани засади и за двата отбора, като до края на мача броят им надмина 20, за да се стигне до 37-тата минута, когато след бърза атака през центъра и центриране Гриша Иванов отбеляза красиво попадение за 1:0 и заслужено изведе ФК Брацигово напред в резултата, вкарвайки първия гол в първи официален мач на новия стадион. След това домакините вкараха втори гол в мрежата на Сарая, но той бе отменен заради нарушение срещу вратаря Спасов. Заради първо грубо нарушение в центъра на терена пък бе санкциониран с жълт картон Ангел Малинов от ФК Сарая, като това бе и единственият картон в първата част, показан от главния съдия Деян Георгиев от Стамболийски. Така първите 45 минути завършиха при резултат 1:0 в полза на ФК Брацигово.

Футболистите на ФК Брацигово заслужиха аплодисментите на публиката

През втората част брациговци задържаха инициативата и повече владееха топката, създавайки интересни положения за гол. Гостите от Сарая пък разчитаха на контраатаки и най-дейни в предни позиции бяха Георги Спасов – Жокера и Емил Йорданов. Мачът продължи да бъде динамичен и коректен, но въпреки това заради фаулове жълтия цвят на картона видяха Драгомир Драгнев от домакините и Николай Лазов от гостите. На два пъти Цветан Панайотов пробва мерника си от пряк свободен удар, но топката премина над вратата. Същият изпълни и два корнера, но защитата на сарайци се справи с опасностите. И в двата тима бяха извършени позволените в аматьорския футбол пет смени, които освежиха играта, а при една от тях играещият треньор на ФК Брацигово Борис Благоев – Фиго влезе в игра. Той раздвижи атаката на своите възпитаници и заедно със съгражданина си от Пловдив Георги Чапов създаде по-интересните и опасни положения пред вратата на ФК Сарая. Добре през втората част се включи и юношата на Славия Дани Първанов. В последните 10 минути на срещата гостите оказаха натиск в търсене на изравнително попадение, като дори вратарят им Иван Спасов се включи в предни позиции при изпълнение на корнер и на пряк свободен удар. Това доведе до нов гол за брациговци в 89-тата минута, когато при една бърза контраатака Борис Благоев малко след центъра стреля красиво в опразнената врата и оформи крайното 2:0 за ФК Брацигово. В памет на Георги Михайлов обаче той не се зарадва на попадението си, защото преди да дойде във ФК Брацигово той игра редом с него във ФК Чико (Бяга). Така след хубав, коректен и изпълнен с футболни достойнства мач ФК Брацигово победи ФК Сарая с 2:0 и събра актив от 6 точки от първите два мача в първенството. В следващия трети кръг на 5 септември от 17:00 часа брациговци гостуват на Светкавица в Синитево, а Сарая е домакин на ФК Братаница, но сарайци вече мислят за големия мач в сряда, 2 септември 2015 г. от 17:00 часа, когато в мач за Купата на България те ще срещнат ЦСКА (София) на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик.

Снимки от срещата може да разгледате тук , а снимки от новия стадион „Христо Гюлеметов – Бонбона“ може да разгледате тук

Официалното откриване на стадиона от община Брацигово е предвидено за 15 септември 2015 г., вторник от 15:30 часа.

ФК Брацигово - сезон 2015 - 2016ФК Брацигово – сезон 2015 – 2016

Ето и пълната статистика от срещата:

ФК Брацигово: 0. Марио Иванов, 2. Драгомир Драгнев (65 – 15. Данаил Първанов), 3. Христо Мишев (капитан), 4. Панталей Малинов, 14. Кирил Шакаданов, 6. Владимир Котев, 7. Пейо Малинов (46 – 13. Божидар Илиев), 8. Костадин Павлов (88 – 11. Димитър Грънчаров), 9. Дончо Асенов (60 – 18. Георги Чапов), 10. Цветан Панайотов (70 – 16. Борис Благоев), 5. Гриша Иванов

Неизползвани резерви: Христо Йовов, Иван Бекриев

Старши треньор: Борис Благоев

ФК Сарая - сезон 2015 - 2016ФК Сарая – сезон 2015 – 2016

ФК Сарая: 1. Иван Т. Спасов, 15. Иван С. Спасов (46 – 11. Кирил Аршинков), 5. Николай Лазов, 4. Ангел Малинов (72 – 16. Петър Даскалов), 19. Георги Лазаров (60 – 8. Илиян Порязов), 6. Георги Шиеков, 14. Иван Враджев, 9. Георги Игнатов, 10. Георги Спасов (80 – 17. Стоян Кюпов), 18. Емил Йорданов (капитан), 2. Николай Велчев (64 – 7. Душко Бояджиев)

Неизползвани резерви: Георги Назичев, Георги Углешов

Старши треньор: Николай Минчев

Голмайстори: 1:0 Гриша Иванов (37); 2:0 Борис Благоев (89)

Главен съдия: Деян Георгиев от Стамболийски

Асистент 1: Томи Спасов от Синитево

Асистент 2: Даниел Бараков от Пазарджик

Жълти картони: Драгомир Драгнев, Гриша Иванов (Брацигово); Ангел Малинов, Николай Лазов (Сарая)